Eğitimde Gayret Ödülleri

Hakkari'nin Yüksekova İlçesinde öğretmen ve okul müdürlerimizin farkındalık, fedakarlık, çağdaş ya da sıra dışı eğitim öğretim yöntemi vb. süregelen eğitim öğretim hizmetine olumlu yönde farklılık kazandıran çalışmalar gerçekleştiren öğretmen ve okul yöneticilerinin dahil edileceği özel listedir.

Geçmiş Dönem Ödül Adayları
  • Tilbe Nur TURAN, Sosyal Sorumluluk ve Mesleki Çalışmalar
  • Fidan CAGALA, Köy Şartlarında Farkındalık Yaratan Çalışmalar
  • Rojbin Ören, Kış Sporlarında Ulusal ve Uluslararası Öğrenci Başarıları
  • Musa ÖZELÇİ ve Arkadaşları, Gönüllü BESYO Hazırlık Okulu
  • Kenan CANAN, Tübitak Çalışmalarındaki Başarılar
  • Sümeyye AYDOĞDU, Yüksekova Geleceğini Kodluyor Proje
  • Bedirhan KURT, Eğitimde İyi Uygulamar 

Sorabileceğiniz İki Soru

Eğitimde Gayret Ödülleri Kimlere Verilir


Aşağıda belirtilen özelliklerin bir ya da bir kaçını sağlayan öğretmenler ödüle aday gösterilir ve İlçe Kaymakamı başkanlığında düzenecek juri ile ödül sahipleri belirlenir. - Üstün gayret ve fedakarlık, - Kamu kaynaklarından tasarruf, - Eğitimde benzersiz uygulamalar, - Yerele uygun hale getirilmiş çağdaş eğitim yöntemlerinin etkin uygulamaları - Öğrencilere örnek olabilecek öğretmen davranış ve faaliyetleri
Ödül Aşamaları nelerdir?


1. Adım : Programa başvurulur ya önerilir. 2. Adım : Başvuru değerlendirilir. 3. Adım : Başvuru onaylanır. 4. Adım : Katılımcı Ödül Adayı olarak belirlenir. 5. Adım : Fark Yaratan klibi ve ropörtajları gerçekleştirilir. 6. Adım : Klip ve ropörtaj sosyal medya ve kurum sayfalarından haber yapılır. 7. Adım : Yerel ve ulusal medyada yayın yapılması sağlanılır. 8. Adım : Uygun çalışmalar, uygun ulusal ve uluslararası yarışmalara kurum tarafından önerilir.
9. Adım : Jüri Kararı ile ödül verilir.